Субота, 21.12.2024
Зернятко
привітання, прислів'я, приказки, міфи, легенди, афоризми, цитати . . .
Народна мудрість:
смайлик
-->
Меню сайту
Категорії розділу
Поради господарю [12]
Поради для господині [74]
Поради для дітей [49]
Здоров'я та краса [21]
Сад та город [12]
Ремонт та будівництво [1]
Все по дому [6]
Сім'я та відносини [12]
Реклама
Новини партнерів
svitua.org
Бесплатный Хостинг

написати лист адміну
Статистика


Яндекс.Метрика Индекс цитирования

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Зареєстрованих на сайті:
Всього: 379
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
З них
Адміністраторів: 2
Модераторів: 1
Провірених: 6
Користувачів: 362
З них
Хлопців: 153
Дівчат: 226

Головна » Статті » Господарик » Сад та город

Як виростити лимон в домашніх умовах

Сподобався матеріал? Поділитись з друзями:

Реклама
Виростити лимонне дерево у себе вдома особливої ​​проблеми не складе, а от дочекатися його плодоношення дуже важко. Зазвичай лимон починає давати плоди аж на сьомий, десятий, а то й дванадцятий рік. Якщо хочете побачити свіжі жовті фрукти у себе вдома, тоді варто добре доглядати за декоративним деревом і провести його щеплення, щоб швидше дістати плоди.
 
Але зазвичай лимонне дерево вирощують не для отримання плодів, а для екзотики у себе в квартирі. Адже листя цитрусового дерева (лимона) має властивість виділяти фітонциди - біологічно активні речовини, що не дають можливості розвиватися бактеріям і різним грибкам. Також приємний, свіжий аромат буде освіжати кімнату, і наділяти всіх присутніх позитивним настроєм. За плодами і нічого гнатися, їх навалом у всіх магазинах і на прилавках базарів. Ще одним плюсом цього дерева є те, що воно вічнозелене.
 
Лимон можна виростити з кісточки, а можна прищепити. У цій статті ми розглянемо перший варіант в поетапній послідовності. Він навіть цікавіше. До речі всі цитрусові вирощують з кісточки.
 
Етап 1: підготовка землі і горщика
 
Горщик для нашого майбутнього зеленого «дітища» можна брати для початку маленький, але в ньому обов'язково знизу має бути отвір. На дно потрібно викласти в півтора-два сантиметри дренажу. Далі горщик наповнити землею. Її можна відразу купити у спеціалізованому квітковому магазині і не мучатися, є спеціальна земля для цитрусових, вона відмінно підійде.
 
Якщо відмовляєтеся купувати, тоді можна зробити суміш з пухкого грунту: половина перегнійної землі і половина дернової. За бажанням можна додати трохи вугілля або торфу.
 
Етап 2: вибір посадкового матеріалу
 
Коли місце для посадки лимона готове можна йти в магазин або на базар за покупкою відповідного посадкового матеріалу. Вибирати потрібно найстигліший і самий жовтий лимон. Плід не повинен бути пошкоджений. Розрізаємо куплений лимон і дістаємо найбільші кісточки, краще вибрати відразу дві. Так потім можна буде вибрати саме активно зростаюче дерево і його залишити.
 
Кісточки потрібні вологі і зі свіжого фрукта, сухі не підійдуть.
 
Етап 3: посадка лимона з кісточки
 
Змочити землю в горщику трохи водою, щоб вона була волога, і помістити на 1-1,5 сантиметра углиб кісточку. Далі за бажанням можна накрити зверху горщик плівкою. Температура будинку не повинна бути менше 18 градусів тепла, інакше дерева ви не побачете. Якщо у Вас прохолодно, тоді слід обов'язково накрити плівкою заготівлю і поставити в тепле місце. Кількість світла не грає ніякої ролі на сходи. Поливати не можна, інакше перенасиченість вологи погубить наш лимон, утворені корінці згниють. Але з періодичністю раз на 2-3 дні потрібно обприскувати. Полити трохи грунт можна тільки в тому випадку, якщо він сильно підсох.
 
Етап 4: вирощування
 
Далі нам залишається тільки чекати появи паростка приблизно від 2х до 3х тижнів, а то й довше, якщо в квартирі не дуже тепло. Плівку можна зняти, якщо нею закривали горщик після появи другої пари листків. Коли з’явився паросток, його потрібно переставити у світле місце, тільки на сильне сонце не ставте, молоде деревце може згоріти. Тепер залишилося дотримуватися поливального режима для рослини: не заливати водою і не давати засихати грунту. Поливати тільки відстояною водою кімнатної температури. Можна використовувати дощову, тільки не холодну!
 
Підгодовувати лимон перші місяця немає необхідності. Навесні і влітку можна раз на два тижні додавати трохи добрив. Тут, як і з водою, без фанатизму, все в міру і краще менше, ніж більше. Лимон - дерево примхливе і будь-які помилки в догляді та утриманні можуть згубно позначитися. Дерево можна акуратно виносити на балкон, якщо є вітер або сильне сонце, то краще цього не робити, інакше на ранок все листя може опасти. Теж саме і з різким пониженням температури.
 
Восени і взимку поливати лимон потрібно рідше: як тільки верхній шар землі підсох. Підгодівлю робити слід на частіше одного разу на місяць.
 
Етап 5: пересадка
 
Пересадку молодого лимона потрібно робити не частіше ніж два рази на рік, а дорослій рослини досить одного разу на 3 або 4 роки. Така періодична пересадка обумовлена ​​тим, що коріння дерева стають обплутаними і через брак місця зростання в домашніх умовах зупиниться. З кожною зміною «нового дому» потрібно брати горщик більше попереднього на 3-6 см в діаметрі. При пересадці акуратно з корінням, не поламайте їх.
 
Етап 6: щеплення лимона
 
Якщо ви хочете щоб лимон почав плодоносити швидше, тоді його потрібно прищеплювати у себе в саду на дачі або будинку в горщику. Робити це краще влітку чи теплою весною.
Реклама

Категорія: Сад та город | Додав: zernyatko (11.06.2013)
Переглядів: 3469 | Теги: умовах, як, домашніх, виростити, Лимон | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

ComForm">
avatar
Профіль
Субота, 21.12.2024  19:37
no_avatar
Гость,
ми раді вас бачити.

Мій профільВи зайшли як: Гость
ГрупаГрупа: Незнайомець
ЖінкаЧоловікСтать:
Зареєстрований на сайтіНа сайті: днів
користувачТи користувач № 0
Особисті повідомленняОсобистих повідомлень:
Ваш IРВаш IР: 18.226.34.198
БраузерБраузер:

Додати:


Додати зображення Додати статтю Додати новину Інформація про додавання Вихід
© Зоряна Слава Україні! Героям Слава! 2024
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Вгору