Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
«Прання речей бабусиними методами? Нерозумно! »- Можете сказати ви. Але хіба мало що може трапитися : раптом зламається пральна машинка , або порошок закінчиться — а випрати потрібно терміново. А скільки жінок з жахом помічали після прання білу пляму на яскравій водолазці, що залишлася після використання нібито щадного відбілювання?
Звичайно, ми не закликаємо вас відмовлятися від порошків, відбілювачів і пральних машин і прати так, як це робили 100 років тому. Але маленькі хитрощі знати не завадить — раптом вам знадобиться термінове прання речей в «польових умовах»? Або попадеться дуже «примхлива» річ, якій від хімікатів стане тільки гірше? До того ж, деякі наші поради стосуються прання в пральній машині — їй теж потрібно вміти користуватися, щоб не зіпсувати речі.
Прання речей: маленькі хитрощі
Щоб нові джинси довше зберігали яскравий колір, перед першим пранням замочіть їх на 12 годин у міцному розчині кухонної солі. Якщо ви перете джинси в пральній машині, виверніть їх навиворіт — так вони прослужать вам довше. Щоб відбілити білизну, замочіть її в розчині нашатирного спирту (1 ст.л. спирту на відро води). Також пожовклу білизну можна відбілити, замочивши її на пару годин в кислому молоці, а потім випрати в теплій воді. Щоб повернути первісний колір білим шкарпеткам, замочіть їх на пару годин в розчині борної кислоти (1-2 ст.л. борної кислоти на 10 л води).
Якщо вам потрібно випрати пуховик в пральній машині, при пранні киньте в барабан машини кілька м’ячиків для великого тенісу. Це потрібно для того, щоб під час полоскання і віджимання НЕ звалявся пух — м’ячі допоможуть рівномірно розподілити його по виробу. Пуховики стирають при температурі 40 ° С. Щоб чорні речі не тьмяніли, під час останнього полоскання додайте у воду щіпку повареної солі. Цей же прийом спрацьовує при полосканні речей з яскравого або темного шифону та шовку — потрібно додати 25 г солі на 1 л води при полосканні.
Жовтий і блакитний колір шовку чудово освіжає відвар з апельсинових кірок (сухих або свіжих). А синій і яскраво-червоний колір тканин допоможе зберегти полоскання у воді з додаванням питної соди.
Також солона вода допоможе при пранні кольорової білизни (щоб вона не злиняла) і потемнілих від часу тюлевих фіранок. Тільки в цьому випадку в теплій підсоленій воді потрібно не полоскати, а замочувати. Фланелеві речі не можна прати милом, просто натираючи їх шматком мила. Для прання такого одягу потрібен мильний розчин з додаванням гліцерину (на 10 л води — 1 ст.л. гліцерину).
Щоб замшеві рукавички зберегли «товарний» вигляд, їх потрібно прати в теплій мильній воді, надівши на руки. Ретельно прополоскавши рукавички, їх потрібно промокнути махровим рушником і змастити гліцерином. Сушити замшеві рукавички потрібно в прохолодному і темному місці. Коли рукавички висохнуть, їх потрібно знову надіти і почистити м’якою щіткою.
Якщо від частих прань гудзики на одязі втратили колишній блиск, покрийте їх безбарвним лаком для нігтів — вони знову будуть блищати як новенькі!
Трикотажні речі для сушіння краще не вішати, а розкладати, щоб вони не розтягувалися і не деформувалися. Якщо трикотажну кофту розкласти ніде, а висушити треба, просмикніть рушник через рукави кофти і прикріпіть його прищіпками у ворота і манжет.
Сподіваємося, з нашими невеликими радами прання речей стане більш ефективною!
Категорія: Все по дому | Додав: Nicole (15.05.2013)
| Автор: Наталія Кумпаненко
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.