Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Сором’язливість може бути навіть милою, коли це стосується маленької дитини, але з часом маля виростає, і ця риса починає впливати на все, що робить уже доросла людина, іноді надто сильно заважаючи у досягненні бажаного результату. І хоча позбутися невпевненості у собі набагато важче, ніж просто про це поговорити, проте все ж наведемо кілька рекомендацій з цього приводу.
1. Визнайте свої сильні сторони У вас чимало сили, але ви, напевно, її не усвідомлюєте. Багато сором’язливих людей сприймають себе гіршими, ніж є насправді, а часом відчувають, що оточуючі наче дивляться крізь них, впритул не помічаючи. Важливо усвідомити, що більшість із нас зосереджені на собі та своїх негараздах, тому часу на те, щоб шукати негаразди чи недоліки інших, просто не залишається. Запам’ятайте: люди навколо сконцентровані на своїх мінусах, а не на ваших. Тому не зациклюйтеся на власних слабких сторонах.
2. Розмовляйте із своїм відображенням у дзеркалі Життєво важливо вміти розмовляти з іншими, тому для початку спробуйте вести бесіду із власним віддзеркалення – це повинно допомогти набути потрібних навиків. Поговоріть із собою. Якщо можете, спробуйте висловлювати протилежні думки та вчіться адекватно на них реагувати. Навчіться стояти прямо перед дзеркалом та дивитися у нього, коли говорите. Мова рухів тіла багато про що говорить, тому поводьтеся так, щоб співрозмовник зрозумів, що ви зацікавлені у ньому та бесіді з ним.
3. Говоріть з іншими Можливо, це важко, але розмов з іншими людьми уникнути не вдасться. Зініціюйте якусь бесіду. Прекрасний початок може бути, наприклад, таким: «Привіт! Як проходить день?» Ви, напевно, не знаєте, що людина, якій ви ставите таке запитання, насичено та цікаво провела час і дочекатися не може слушної нагоди, щоб саме вам про це розповісти. Повторюйте таку вправу кілька разів на день щодня, аж поки не почнете почуватися комфортно, розпочинаючи бесіду. Участь у розмові – найкращий спосіб позбутися сором’язливості. 4.Слухайте
Дослухайтеся до того, що говорять інші, долучайтеся до розмови та виявляйте власну зацікавленість за допомогою жестів, міміки, а також простих фраз типу «Невже?», «Справді?», «Нічого собі!» тощо. Повірте, якщо ви почнете вивчати поглядом шнурки на своєму взутті, бо почуваєтеся незручно, то співрозмовник явно не горітиме бажанням продовжувати спілкування з вами.
5. Ви не один такий! Багато людей у світі почуваються так само, як ви – навіть гірше. Невже не стало простіше знаходитися в кімнаті із сотнею інших, коли ви дізналися, що як мінімум половина з них теж сором’язливі? Такий фактор теж приносить спокій та комфорт. Чимало людей стикаються з тими ж проблемами, що і ви, і якщо ви зробите крок вперед і покажете їм, що змогли перемогти сором’язливість, то одним пострілом вполюєте двох зайців: і нових друзів заведете, і матимете особистісний прогрес.
6. Практика, практика і ще раз практика Найбільш важлива річ, яку лише вам під силу зробити, – постійно дотримуватися наведених вище рекомендацій. У світі існує безліч способів подолання сором’язливості, але найкращий із них – залишатися собою і цінувати себе за те, ким ти є. Ви почнете більше подобатись оточенню, коли станете більш впевненим та позбудетесь почуття беззахисності. Пам’ятайте: розуміння того, що вам симпатизують інші, підвищує самооцінку, і робить вас менш сором’язливим. Отаке собі замкнуте коло.
Сором’язливість – дуже поширена серед людей риса характеру, але вона приносить більше шкоди, ніж користі.
Від невпевненості немає жодної вигоди.
З часом ви помітите, що спілкування з іншими людьми та почуття захищеності приносять значно більше позитиву та задоволення. Це має ефект сніжної кулі: як тільки ви починаєте почуватися більш впевнено, ви більше подобаєтесь іншим, що, в свою чергу, ще більше підвищує вашу самооцінку.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.