Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Один журналіст, побачивши у відомого датського фізика
Нільса Бора настіні над столом підкову, запитав того:
- Невже ви, відомий фізик, вчений - і вірите в такі забобони?
На що Нільс Бор нібито відповів:
- Ні не вірю. Але подейкують, тим, хто не вірить, теж помагає.
Весілля- це один з найважливіших, найочікуванішихднів за все життязакоханої пари. Не дивно, що молодятамріють, щобцей день бувідеальним, запам`ятався на все життя, хочуть житищасливо і в добробуті до самоїстарості. Тому, коли Ви зайнятіобираннямсукні для нареченої, костюма для чоловіка, місцяпроведення свята, і безліччю інших необхіднихдрібниць, необхіднопам`ятати і про деякінародніприкмети. Вірити їм чи ні, прислуховуватися до порадбабусь та подруг чи зробити все на свій лад - ваш особистийвибір, але знати основні з них може бути незайвим.
Розглянемотрадиції і прикметизагальні для всієїтериторіїнашоїкраїни.
Щодовзуттяіснуютьтакіповір`я. Наречений не повинен даватисвоїймайбутнійдружинігроші на купівлю взуття. Тому що дружина обов`язковопідевіднього у майбутньому. Такожщобзакликати у свою родину щастя, наречена повинна поставитисвоєвзуття на підвіконня. А на самевесілляпокласти у взуття монету, щобніколи її родину не турбувалифінансовінеприємності, щоб жили вони багато. Наступнадужерозповсюдженаприкметастосується того, що неможнаодружуватися в босоніжках, якщо не хочеш усе життябути босою.
Обираючи дату весілля треба пам`ятати, що найкращими для шлюбумісяцями є такі, якімають у своїйназві буку „Р”. Найпопулярнішийвесільний місяць - вересень. Якщо Ви обралимісяць де такоїлітери нема, то можнатрохисхитрувати і пошукати цю літеру в назвахобраногомісяця в іншихмовах. Наприклад, „жовтень” підійде для вашоговесілля, тому что на російськіймовівінмаєлітеру „р” („октябрь”). Алекрімцьогонебажанимвважаєтьсяоформлюватишлюб у травні. Краще перенести весілля на іншу дату.
Мабуть ні для кого не є секретом, що чоловік не повинен бачити свою наречену у весільномувбранні до самого весілля, але не всізнають, що незаміжнім подругам і сестрам не за що не можнадаватипримірятисвоєвесільнеплаття, тому що по повір`ю вони не вийдутьзаміж. Краще не випробовувати долю. Зрозуміло, що весільнусукню треба носитиобережно і намагатися не зачепити і не порвати. Алеякщо це сталося, нічного страшного, головне не зашивати її. Кращепідколоти булавками.
Щодообручки, нікому не треба давати її міряти ні під час весілля, ні післянеї. Такожкраще не мірятичужікільця, тому що це може привнести зради в вашу родину. Якщо ви купили обручкузадовго до весілля, не треба її кожного дня чіпати і приміряти. А післявесіллякраще як можнарідшезнімати її, звісно за виключенням таких випадків як відвідування рентген-кабінетів тощо.
Цікаво, що західнатрадиціякидати букет нареченоїнезаміжнім подружкам і сестрам трохизмінюється в Україні через те, що вважається поганим знаком віддаватикомусьсвій букет. Навітьвипускати з рук чи класти на стілйогопід час розпису у Будинку урочистихподій не бажано. В крайньому випадку можнадатипотриматиматері чи нареченому. Поставити ці квітиможналише у рестораніпоряд із собою на стіл у вазу, а післясвяткуваннязабратидодому у спальню. Алещоб не розчаровуватиподружок, якісподіваютьсясхопити букет нареченої і вийтизаміж в цьомуроці, купляютьдругий, який і кидають через плече.
Кажуть, що до самого моменту реєстраціїшлюбунареченій не бажанобачити себе в дзеркалі при повномувбранні. Наприклад, можнаодягтисукню і фату, але без рукавичок, чи навпаки без фати.
Коли обручкивжевдягнутіжоден із молодят не повинен брати в руки пусту коробочку відкілець. Кращещоб її взяв неодружений друг чи незаміжня подруга.
Молодятаповинніувесь час триматися разом, щобніхто не зміг пройти між ними. Тоді і сімейнежиття їх буде міцним і вірним, щастяцільним.
Також не забувайте про традицію, яка прийшла до нас з Англії і полягаєвона в тому, що наречена повинна одягтищось нове - тодігрошібудуть в ційсім`ї, щось старе - завждибудутьдопомагатиродичі і друзі, щось чуже - для того, щобдопомагалиродичі і друзінареченого і щосьсинє. Можна просто зробитидекількастежківсиніми нитками для того щобчоловікбуввірним все життя.
Традиційвесільних і прикмет ще дужебагато, не вистачить і цілоїдоби, щобвсі їх описати. Але тут наведенісаміосновні і перевіреніпоколіннями. Та все ж таки вибірзалишається за Вами, молодята, вірити у все це чи ні. Головне щобвашомудомізавждибулалюбов, мир і розуміння.
ЧАСТИНА ІІ
Весілля- це довгоочікуваний день вашогожиття, це той момент, якийхотілось би запам’ятати, зберегти у своємусерці, як щосьвиключносвітле і позитивне. І ось, коли закінчилась вся підготовка, коли ви пройшли «вогонь, воду і мідністатусі тільки-що-одружених чоловіка і дружинисідаєте за святковийстіл – вас очікує ще одневипробування. Цікаво, яке саме? Та це елементарно – ваша «найкращаподія» перетворилась на п’янку-гулянку з віддаленимзгадуванням гостей, з якої причини вони тут. :)
Тож не дамо їм про це забути і згадаємонашіукраїнськівесільнітрадиції!
Молодята. Вони повиннібути весь час разом. Ніякихперекурів, передихів, відійшов – і не повернувся. Це виключноніхто не може вас відривати один від одного. Це стосується і танців: молодітанцюютьповільнітанціТІЛЬКИНевже за цілежиття у вас не найдеться часу на танці з кумом, сватом, братом? Чомусьогодні? Вони хочуть – потерплять! Тимбільше, що, згідновірувань, молоді по одному стають легкою здобиччю для всіляких чар і приворотів. труби» і в ваш день, разом.
Зніманнявельону.Ближче до закінченняцьогоурочистого дня, молода проходить обряд зніманнявельону. Вонасідає на стілець, накритий подушкою абовивернутим кожухом. До неїпідходитьмати, знімаєвельон. Даліпідходить свекруха і вдягаєхустку. Дівчина два рази знімаєхустку, а на третій – погоджується і даєязати. Цікаво, що можливийваріант, коли молода погоджуєтьсявдітихусткутількипісля того, як свекруха замотує в неїгроші. ;) Другийваріантцієїдії – на стільчиксідавмолодий, а наречена – йому на коліна. Вінтримає її за руки, щоб не скидалахустку, яку пов’язувалайогомати. При цьомумігговоритиніжні слова і даватирізніобіцянки, заспокоюючикохану.
Далі молода перетанцьовувалазі всімасвоїми дружками, тримаючисвійвельон (фату) в них над головою. При цьомукласти на голову не можна, бо таким чином ви віддасте свою долю іншимдівчатам. Подружокберуть у тому порядку, в якому ви б хотілибачити їх заміжніми.
Ще одна доволіцікаватрадиція – це танецьмолодої з фатою, в якомувонапрощається зі своїмдівочимжиттям. Зазвичайпідвальсовуніжнумузику. Далі до неїпідходитьмолодий і вона, продовжуючитанцювати, намотує фату йому на голову (переважнообличчя), щоб «інших не бачив». Він, в свою чергу, намагаєтьсявирватись чи хоча б виглянути в шпаринку.
Миттянігтещі. Зять, щобзадобрити свою тещу, миє їй ноги. Цей обряд маєдужебагаторізнихваріантів. Миють ноги хтогорілкою, хтошампанським, хто просто водою. Витираютьрушником, ганчіркою, самівідважнікропивою.:) Далітещінадіваютьсяякісьобідрані і старічеревики (можнакросівки чи калоші) та йдеться з нею до веселого танцю! Танцюючи з зятем, теща скидає це «взуття», післячогомолодийвдягаєсвоїйновіймамігарневзуття (традиційно це буличоботи, а зараз – кращедомовлятисьзаздалегідь).
Розподілкороваю. Ось вінстоїть на столі. Великий, гарний, урочистий. Цейтрадиційнийхлібпритаманнийлишецьому дню. Взагалі, варто відзначити, що вся весільнаобрядовістьпочинається з хліба. Якщопринесений старостами хлібприймається батьками дівчини, яку сватали, то бутипродовженню, а якщо ні, то все припиняється. Здавна, коровайнаділявсямагічною силою, яка мала забезпечити молодим щастя й добробут, міцнийшлюб. Звичайно, ви вже не печете коровай в печі, а замовляєте в пекарні, однакйогосимволічнезначеннявідцього не змінилося. Так що нехайстоїть на самому видному місці!
В кінцівесілляділиликоровай. Це робивхрещенийбатько, такожмігбути старший сват абовесільний сват. Цікаво знати, що за українськимзвичаємсаме зараз проходив «перепій». Гості давали подарунки, а молоді їм – коровай. Такожподарунокміг просто пообіцятись (якщовін великий абогроміздкий). Слово, сказане над короваємприрівнювалось до найсуворішоїклятви.
Коли молодідаютькоровай – вони нібизапрошують до себе в гості, показують, що завждибудутьрадіцимсвоїйоселі. Так що подумайте, чи дозволитикомусьрознести за столи кульки з короваєм, чи зробитивласноруч і віддуші.
Катаннябатьків.Відбувається на другий день весілля. Якщо батьки одружуютьостаннюдитину в сім’ї, їм влаштовуютькатання на тачці, візочку чи будь-чому іншому з колесами.:) Їм плетуть один спільний великий вінок із зеленого гілля (зимою - ялинка), прикрашаютьквітами, цукерками, стрічками. Одягають, саджають їх у застеленийвізок і катаютьмістом чи селом. Якщодозволяє погода і поряд є річка, не виключено, що батьківзавезуть у воду і там скинуть. Згідноіншоговаріантуцього обряду, батьківсадять на дерев’яну лаву і присутнічоловікипіднімають їх якнайвище до стелі.
Ви думаєте, що на цьомувесільні обряди прийшли до завершення? А ні. Українськевесіллятривалоблизькотижня, включаючи в себе похід на «вареники» до старшої дружки та дружби, на « великі пироги» до батьків, обряд «розхідний борщ» та «циганщину». Але все це – вжезовсіміншаісторія….
Ответ: Раді для вас старатись, заходьте ще і реєструйтесь у нас на сайті. Будемо з нетерпінням на вас чекати, у нас появилось ще багато цікавої інформації. Адміністрація сайту zernyatko.at.ua
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.