Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Цукор Мабуть, найпопулярнішим натуральним добривом, застосовуваним для підгодівлі кімнатних квітів, є звичайний цукор. Цукром посипають землю в горщику або ж розводять у воді в пропорції: одна чайна ложка цукру на склянку води. І підгодовують один раз на тиждень цим розчином. Проводять 2-3 підживлення, більша кількість підгодівлі може негативно позначитися на рослині. Можна для цих же цілей купити глюкозу в аптеці і розводити її, одна таблетка на літр води. Цим же розчином можна обприскувати рослини. Таку підгодівлю слід давати слабким і хворіють рослинам. Сильні рослини в такий підгодівлі не потребують.
Кавова гуща Відмінним добривом для всіх домашніх квітів (і не тільки домашніх) є кавова гуща, тим більше що готувати спеціально це добриво не потрібно. Просто, випивши чашку кави, не виливайте кавову гущу, а змішайте її з землею у вазоні. Завдяки такому нехитрому прийому земля стане більш пухкою і легкою. До того ж, підвищиться кислотність грунту, і в ній буде більше кисню. В якості підгодівлі для домашніх квітів нерідко використовують не тільки гущу кави, але і чайну заварку. На жаль, вона може дати не тільки позитивний, а й негативний ефект. Безсумнівно, такі добавки зроблять землю в квітковому горщику більш пухкої, але не забувайте, що заварку в грунті просто «обожнюють» чорні мушки (сциарід), так що будьте обережні.
Цитрусові та інші фрукти Скориночки мандаринів, апельсинів і навіть бананів можуть перетворитися на прекрасне добриво для домашніх рослин. Правда, для цього над ними доведеться трохи «поворожити». Щоб приготувати добриво з цитрусових, їх цедру необхідно подрібнити, наповнити нею приблизно на третину літрову банку і залити цю банку доверху окропом. Наполігши таке «цитрусове» добриво протягом доби, вийняти кірки, воду в банку знову довести за обсягом до літра, додавши чистої води, і полити наші квіточки. Приблизно так само готується добриво з бананового корок: подрібнити їх, наповнити до половини літрову банку і залити її доверху водою. Добриво настоювати добу, після чого процідити, шкурки викинути, а банку знову наповнити доверху чистою водою. На відміну від цитрусових, шкурки банана можна додавати і прямо в земельну субстрат: під час пересадки домашніх квітів додайте в горщик з живильним грунтом трохи заздалегідь висушених і подрібнених бананових шкурок. З часом вони перегніют і підгодують рослини мікроелементами, які сприятливо позначаться на зростанні зеленої маси.
Попіл У попелі міститься калій, фосфор, магній, кальцій, залізо, цинк і навіть сірка. Причому калій і фосфор містяться в попелі в легкодоступній для рослин формі, що робить золу одним з кращих добрив для квітів. Щоб підгодувати квіточки, золу можна просто змішати з ґрунтом при пересадці рослин. Так ви не тільки зробите земельну субстрат більш поживним, а й знезаразити його, завдяки чому пошкоджені при пересадці корінці точно не загинє. А ще з золи можна приготувати рідку підгодівлю для домашніх квітів. Для цього 1 столову ложку золи розводять в літрі води.
Дріжджі - відмінний стимулятор росту домашніх квітів Звичайні дріжджі виділяють для рослин багато корисних речовин, у тому числі фітогормонів. Так, в них містяться цитокініни - гормони, що беруть участь в регуляції поділу і диференціації клітин. Є в таких настоях і ауксини, і вітаміни групи В, особливо тіамін, на які рослини відгукуються вельми добре. При протоці грунту дріжджовим екстрактом різко зростає активність мікроорганізмів, посилюється виділення вуглекислоти, відбувається швидка мінералізація органіки з виділенням азоту і фосфору. Внесення 1% -ного дріжджового настою в грунт еквівалентно внесенню стандартної сезонної дози повного комплексного добрива. Щоб приготувати дріжджову підгодівлю, розчиніть 10 грам дріжджів і 1 ст. ложку цукру в 1 літрі злегка теплої води. Якщо звичайних дріжджів під руками немає, можна скористатися і сухими, розчинивши 10 грам сухих дріжджів і 3 ст. ложки цукру в 10 літрах води. Незалежно від того, які дріжджі ви використовували для приготування живильного розчину, - звичайні або сухі - перш ніж підгодовувати рослини, дайте йому настоятися приблизно 2 години. Потім розчин розводять водою у співвідношенні 1: 5 і поливають їм землю в горщиках з рослинами.
Цибулевий коктейль «Цілющий коктейль», приготований з цибулиння, сприятливо відіб'ється на зростанні всіх без винятку домашніх рослин - адже в ньому міститься повний набір мікроелементів. У приготуванні коктейлю з цибулиння немає нічого складного, єдиний нюанс: він не може довго зберігатися, тому таку підгодівлю потрібно готувати кожен раз заново. Отже, для приготування цибульного коктейлю необхідно близько 50 грамів цибулиння залити 2 літрами гарячої води, довести відвар до кипіння і, прокип'ятивши близько 10 хвилин, дати настоятися протягом трьох годин. Після того, як відвар охолов, процідити його і обприскати рослини і верхній шар грунту в цілях профілактичного знезараження.
Перегній Перегній воістину є універсальним добривом, яке з однаковим успіхом застосовують як для підживлення рослин в саду-городі, так і для живлення кімнатних квітів. Щоб підгодувати кімнатні квіти, найкраще використовувати листовий перегній - наприклад, додавши його до земельної субстрату під час пересадки рослин. У листовому перегної міститься ряд елементів, необхідних для живлення рослин. Крім того, він суттєво впливає на структуру ґрунту, в рази покращуючи її. Підгодувати квіточки можна і перегноєм на основі коров'ячого (свинячого і так далі) гною, для чого 100 грам перегною розводять у 10 літрах води. Використовуючи для підгодівлі домашніх квітів перегній, будьте готові до того, що якийсь час від горщиків буде виходити не дуже приємний запах, який зникне протягом декількох годин.
Акваріумна вода Прекрасною альтернативою покупним добривам може стати звичайна акваріумна вода. У ній міститься велика кількість речовин, відмінно стимулюють ріст рослин, вона дуже м'яка, має нейтральний рН. Але використовувати її для підгодівлі рекомендується навесні або на початку літа - в моменти, коли у рослин починається активний ріст листя і пагонів. А от починаючи з середини літа, акваріумну воду для домашніх квітів краще не використовувати. Знову ж таки, все добре в міру, тому підгодовувати рослини акваріумний водою потрібно не частіше, ніж раз на місяць, інакше безліч мікроскопічних водоростей, потрапивши в грунт горщечне квітки, сильно розмножаться, в результаті чого грунт позеленіє і закисне.
Вода від промивання круп Можна використати в якості добрива воду від промивання круп (рису, гречки та ін.) Така вода містить кремній, залізо, магній, фосфор.
І останнє - перш, ніж використовувати добрива для домашніх квітів, запам'ятайте кілька нескладних правил: - не підживлюють пересаджені в новий грунт рослини раніше, ніж через 2 місяці, адже в живильному грунті теж містяться добрива, надлишок яких призведе тільки до загибелі рослини; - перш, ніж удобрювати рослини, полийте грунт простою чистою водою, це допоможе вам не погубити їх у разі, якщо добриво виявиться концентрованим; - всі ослаблені або хворі рослини необхідно підгодовувати дуже обережно, використовуючи для цих цілей розчин добрив значно меншій концентрації; не потрібно вносити підживлення цілорічно, домашні квіти потребують добривах лише в період весна-літо.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.