Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Майже всім з нас знайомі відчуття дискомфорту і втоми очей після зорового напруження. А напружуються наші очі весь час, крім сну.Найбільш схильні люди, чия робота пов'язана з комп'ютерами, тривалим читанням або листом, тонкою ручною роботою. Якщо втомлюються очі, вам слід прочитати всю витікаючу інформацію з цієї тематики, і тільки потім робити всілякі заходи.
Чому втомлюються очі?
Для прояснення ситуації необхідно трохи заглибитися в анатомію і фізіологію органу зору. Існують такі процеси як акомодація і конвергенція.За допомогою акомодації око може чітко бачити предмети на різних відстанях, завдяки зміні товщини кришталика. У цьому процесі задіяні циліарного м'яза.
Конвергенція дає можливість краще оцінювати предмети і їх віддаленість, за допомогою зведення очей в точці перехрещення зорових осей на конкретних предметах. За це відповідають внутрішні прямі м'язи очей. Ось і уявіть собі скільки разів за день ви водите очима з одного предмета на інший на різній віддаленості. Можна провести асоціацію з тисячею присідань в день.
Як думаєте, втомлюються ці м'язи? Ще як втомлюються і гірше працюють, а ми це відчуваємо як почуття втоми очей.
Як проявляється втом очей?
Найчастіше це дискомфортні відчуття очей і зниження зору в кінці робочого дня, вираженість і швидкість настання яких з часом наростає.Почуття печіння і піску в очах, які дещо зменшуються після короткочасного відпочинку. Можливі біль і набряк в області очей і орбіт. У більш важких випадках, провокується сильний головний біль з нудотою, що погіршує загальне самопочуття і знижує працездатність. Всі симптоми проходять після відпочинку або сну.
Якщо перераховані симптоми залишаються після відпочинку, то це не втома і терміново нанесіть візит до лікаря для виявлення причини.
Що робити, якщо втомлюються очі?
Робіть для очей перерви, що б м'язи могли відпочити і розслабиться. Найпростіше, що ви можете зробити для очей, це закрити їх на час.
Моргніть, так очиститься і зволожиться рогівка, збільшиться приплив крові. Як можна частіше робіть вправи для розслаблення акомодації.
Наприклад, сидячи за столом, закрийте очі долонями і хвилину дивіться в темряву. Або, робіть легкі масування закритих очей долонями протягом хвилини.
Для розслаблення м'язів очей кілька разів робіть зорову гімнастику таким чином: закривши очі долонями, півхвилини дивіться в темряву, а за тим повільно рухайте очима вгору-вниз, вправо-вліво і по колу за ходом годинникової стрілки і проти, не відводячи долонь. Робіть по два підходи, але не перестарайтеся, інакше замість розслаблення, ви втомити м'язи.
Якщо турбує переважно відчуття піску в очах, то слід використовувати краплі для зволоження очей (наприклад, тауфон). Ефективний препарат при втоми очей Офтагель, який зменшує роздратування і зволожує рогівку ока. Але, пам'ятайте, що перед початком застосування будь-якого засобу необхідно порадитися з офтальмологом. Адже всі препарати мають певні протипоказання.
Якщо є можливість, змийте косметику і відразу ж відчуєте полегшення. Ній взагалі не слід зловживати при зорових навантаженнях. Якщо після робочого дня або безсонної ночі очі червоні, то в косметичних цілях можна закопувати краплі Визин. Проте, слід знати, що це не лікувальний ефект, а тимчасовий протівосімптоматіческій і регулярно такі краплі використовувати не можна.
Народні засоби теж добре допомагають. Ефективні примочки по десять хвилин зі свіжого відвару зеленого або чорного чаю, ромашки, липи, зерен пшениці, листя петрушки, м'яти.
Можна робити компреси з тертої свіжої картоплі. Самим елементарним є промивання очей прохолодною водою.
Що робити, щоб очі не втомлювалися?
Найголовніше, це виконання правил гігієни зору. При читанні і листі, нахилятися до предмету слід не ближче 30-35 сантиметрів. Монітор комп'ютера повинен знаходитися на рівні очей на відстані 50-70 сантиметрів. Чи не перенапружуйте зір, робіть часті перерви. Працюйте при достатньому освітленні без відблисків і віддзеркалень з робочої поверхні.
Включіть у свій раціон ягоди чорниці, корисної журавлини, шовковиці і морквину, які багаті вітамінами і мікроелементами, особливо корисними для органу зору.
Робіть гімнастику для збільшення сили м'язів. Для цього на віконному склі, за яким видно горизонт, приклейте на рівні очей чорний кружечок близько половини сантиметра в діаметрі, станьте за п'ятдесят сантиметрів від скла і дивіться на приклеєну точку, по черзі переводячи погляд вдалину. Фокусуйте зір на об'єктах по п'ять секунд. Робіть не більше трьох підходів за 1 раз. За цим принципом можна робити масу інших подібних гімнастичних вправ для очей.
Якщо після вправи відзначаються дискомфорт або біль голови, припиніть тренування або зменшіть кратність виконань.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.