Неділя, 22.12.2024
Зернятко
привітання, прислів'я, приказки, міфи, легенди, афоризми, цитати . . .
Народна мудрість:
смайлик
-->
Меню сайту
Категорії розділу
Поради господарю [12]
Поради для господині [74]
Поради для дітей [49]
Здоров'я та краса [21]
Сад та город [12]
Ремонт та будівництво [1]
Все по дому [6]
Сім'я та відносини [12]
Реклама
Новини партнерів
svitua.org
Бесплатный Хостинг

написати лист адміну
Статистика


Яндекс.Метрика Индекс цитирования

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Зареєстрованих на сайті:
Всього: 379
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
З них
Адміністраторів: 2
Модераторів: 1
Провірених: 6
Користувачів: 362
З них
Хлопців: 153
Дівчат: 226

Головна » Статті » Господарик » Поради для господині

Корисні поради: як правильно доглядати за волоссям

Сподобався матеріал? Поділитись з друзями:

Реклама
1. Голову краще всього мити м’якою водою. Кип’ячена вода – більш м’яка, ніж водопровідна, але якщо у вас немає часу кип’ятити воду, спробуйте пом’якшити звичайну водопровідну воду, розчинивши в ній трохи звичайної питної соди.

2. Не мийте волосся у дуже гарячій воді. Температура води повинна бути близько 50 градусів. Вода такої температури добре розчиняє шкірне сало, видаляється бруд і сприяє поліпшенню кровообігу шкіри голови.

3. Не слід пересушувати волосся феном, особливо з гарячим струменем повітря, з-за цього воно стає сухим і ламким. Намагайтеся, як можна рідше користуватися феном, при цьому тримайте його на відстані 20-30 см від волосся. Для миття голови вам знадобляться шампунь для волосся, а також кондиціонер або бальзам. Вибирайте шампунь відповідно до типу вашого волосся.
Основні правила догляду за волоссям
Шампунь для жирного волосся – містить велику кількість миючих речовин, що очищають шкіру і волосся від надлишків жиру. Таким шампунем не можна мити голову занадто часто, так як це може привести до висихання або лущення шкіри.
Шампунь для нормального волосся – містить менше миючих речовин, ніж шампунь для жирного волосся. Він добре очищає волосся, не заважаючи природному виділенню масел.
Шампунь для сухого волосся – містить мало миючих речовин, але в нього доданий зволожувач, який запобігає зайвій сухості шкіри і волосся.
М’який шампунь для частого миття – дуже слабкий, не подразнює шкіру і не висушує волосся.
Шампунь проти лупи – містить речовини, що уповільнюють ділення клітин шкіри, а також видаляє її відмерлі лусочки на зразок відлущуючих засобів для обличчя і тіла. Чергуйте зі звичайним шампунем, так як занадто часте його використання шампуню проти лупи робить волосся тьмяними і сухими.

Це тільки основні види шампунів, крім них існують шампуні для збільшення об’єму волосся, відновлюючі шампуні, шампуні з кондиціонером, з рослинними екстрактами і так далі. Перед миттям потрібно ретельно розчесати волосся, щоб видалити з них залишки засобів для укладання і лупу. Не наносіть його відразу на волосся, нанесіть на долоню трохи шампуню і додайте води, щоб зменшити концентрацію. Отриману суміш нанесіть на мокре волосся і ретельно помасажуйте шкіру голови.

Масаж покращує кровообіг шкіри голови, в результаті чого коріння волосся краще забезпечуються подивними речовинами і киснем, а ваше волосся стає міцнішим. Потім ретельно і повністю змийте піну з волосся і шкіри голови, кілька разів промийте голову чистою водою. Після цього корисно обполоснути голову кислим розчином (розчиніть в 1 літрі води 1 столову ложку оцту або лимонного соку) або відварами і настоями кульбаби, ромашки, кропиви, мати-й-мачухи та інших трав. Це зміцнить волосся, а в деяких випадках додасть їм певний відтінок (відвар ромашки – рудуватий, кропиви – попелястий). Для миття волосся будь-якого типу іноді можна застосовувати шампуні, приготовані в домашніх умовах, так як натуральні речовини дуже корисні для волосся і шкіри голови.
Як приготувати шапмунь в домашніх умовах
Яєчний шампунь
Збийте 2 жовтки зі склянкою води. Процідіть і нанесіть на волосся. Залиште на годину, потім змийте теплою водою.
Жовток корисний тим, що містить відсутні в коренях волосся жирові речовини – холестерин і лецитин, а також вітамін А.
Шампунь, що поліпшує стан волосся
Змішайте 1 столову ложку будь-якого шампуню, 1 яйце і 1 столову ложку желатину в порошку. Повільно збийте, щоб не було грудок, і нанесіть на вологе волосся. Потримайте 5-10 хвилин, після чого добре промийте волосся. Волосся стає красивими і густими через вміст у цій суміші протеїну.
Жовтковий шампунь
Візьміть 2 яєчних жовтки, змішайте їх з соком 1/2 лимона і додайте кілька крапель коньяку. Отриману суміш втріть в корені волосся. Через 30 хвилин волосся ретельно промийте підкисленою водою.
Будь-яке волосся корисно промити настоєм з житнього хліба.
Для його приготування 200-300 г хліба потрібно залити 1 літром кип’ятку і вистояти в термосі близько 3-6 годин. Після цього настій слід процідити і профільтрувати. Кашку з хліба нанесіть на волосся, помасажуйте шкіру голови і промийте волосся водою.

Після миття волосся корисно нанести на волосся бальзам або кондиціонер. Після його застосування волосся легко розчісується, стає слухняними, до того ж кондиціонер захищає волосся від впливів зовнішнього середовища, а бальзам здійснює лікувальну дію на волосся. Кондиціонер або бальзам зазвичай тримають на мокрому волоссі 1-2 хвилини, після цього волосся ретельно промивають водою.
Як правильно розчісувати волосся

Тепер поговоримо про те, як правильно розчісувати волосся. Розчісувати волосся треба не тільки з естетичних міркувань, при розчісування масажується шкіра голови, підсилюється приплив крові до шкіри, а, отже, поліпшується живлення коренів волосся. Після розчісування волосся очищаються від пилу і бруду, сало рівномірно розподіляється по всій довжині. Не варто розчісувати мокре волосся, адже воно дуже ламке. Якщо у вас коротке волосся, розчісувати його слід від коріння. При довгому волоссі починати процедуру слід кінців, піднімаючись до коріння.

Невід’ємною частиною догляду за волоссям є його підживлення. Крім використання бальзамів і кондиціонерів, про які ми вже говорили, можна використовувати маски та компреси, лосьйони, спреї і креми для волосся. Для досягнення відчутного результату маски потрібно робити регулярно, не рідше, ніж кожні два тижні. Існують маски для різних типів проблемного волосся, що містять вітаміни і інші речовини. Якщо у вас мало часу, скористайтеся лосьйонами або спреями, які не змивати. Посічені кінчики волосся можна лікувати за допомогою крему-блиску, тоді вам не доведеться їх підстригати. Для зміцнення і живлення волосся можна використовувати і засоби, приготовані самостійно. Наприклад, волоссю будь-якого типу корисна наступна процедура. Візьміть по 1 столовій ложці сухих трав: шавлії, подорожника, кропиви, ромашки, і материнки – залийте їх 1 літром окропу. Цю суміш настоюйте протягом години, процідіть, додайте чорний хліб до отримання кашки. Теплу суміш потрібно втерти в шкіру голови і зав’язати голову хусткою або поліетиленом. Через 2 години волосся споліскують, не використовуючи шампунь. Таку поживну процедуру корисно робити 1 раз на місяць.

Вибираючи шампунь, орієнтуйтеся не на тип волосся, а на стан шкіри голови: жирна, суха, чутлива. Приміром, якщо волосся сухе, а шкіра голови швидко засолюється, надайте перевагу шампуню для жирного волосся.

Миєте голову щодня? Шукайте шампунь з позначкою "для частого застосування” – його рецептура особливо м’яка, дбайливо очищає волосся.

Для ушкодженого волосся підійде м’який поживний шампунь з позначкою "зволожуючий”, а також зміцнюючі засоби, в які входить протеїн. Щоб зняти статичну електрику, використовуйте кондиціонери.

"Хворому” волоссю потрібні шампуні з позначкою "для сухих і травмованих волосся”. Двічі на тиждень збагачуйте їхнє "меню” спеціальними інтенсивними поновлюючими засобами. Рідше користуйтеся феном, будьте обережні з засобами для укладання – уникайте лаків і мусів, які містять спирт.

Тьмяному волоссю добре полоскання, наприклад, з додаванням яблучного оцту (1/4 склянки на 1 літр прохолодної води), відваром кропиви, ромашки, звіробою, календули, мати-й-мачухи, ягід горобини. Замість кондиціонера користуйтеся м’яким (без гідропіріта) барвним шампунем на тон світліше вашого волосся. Їх колір від цього не зміниться, а "лаковий блиск” на місяць-півтора гарантований.
Реклама

Категорія: Поради для господині | Додав: Lili (13.05.2013)
Переглядів: 1709 | Теги: доглядати, правильно, як, Корисні, волоссям, поради:, за | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

ComForm">
avatar
Профіль
Неділя, 22.12.2024  12:06
no_avatar
Гость,
ми раді вас бачити.

Мій профільВи зайшли як: Гость
ГрупаГрупа: Незнайомець
ЖінкаЧоловікСтать:
Зареєстрований на сайтіНа сайті: днів
користувачТи користувач № 0
Особисті повідомленняОсобистих повідомлень:
Ваш IРВаш IР: 3.12.163.120
БраузерБраузер:

Додати:


Додати зображення Додати статтю Додати новину Інформація про додавання Вихід
© Зоряна Слава Україні! Героям Слава! 2024
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Вгору