Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Правильно писати бонсай, а не бансай, і тому доказ англійське написання - bonsai.
Японське слово «бонсай» переводять по-різному. Найпоширеніше тлумачення - «дерево в плошці». Це мініатюрна рослина, зазвичай не вище 1 м, в точності повторює зовнішність дорослого дерева. Іноді до дерева додають мох, каміння і т. д., і відтворюють у мініатюрі шматочок природного ландшафту.
Існує поширене, але хибне уявлення, що для того,щоб створити бонсай, дерево піддають позбавленням і спотворюють. Насправді його просто формують обрізанням і зміною положення і напрямку гілок, що відбувається і в природі. Це давнє мистецтво полягає у відтворенні в мініатюрі природних форм дерева.
Імовірно мистецтво бонсай виникло близько 2000 років тому в Китаї, але згодом, близько 100 років тому, воно Придибало величезну популярність в Японії і в даний час набуває все більше прихильників у всьому світі.Створення бонсай вимагає терпіння, спостережливості, художнього смаку, і уважного ставлення до природи.
Як виростити Бонсай
Бонсаї - крихітні деревця. Справжні вишні, дуби, сосни, клени, але в мініатюрі. Хоча вони і ростуть у горщиках або плошках, це не кімнатні рослини. Іноді їх можна заносити на два-три дні в квартиру, але постійне місце бонсаї - на балконі, терасі або в оранжереї.
Вирощування бонсаї вимагає терпіння. Це робота на роки, та й догляд за "готовим" бонсаї займає багато часу. Якщо ці труднощі вас не зупиняють, почніть, за прикладом японців, пошуки сіянців в лісі, на пустирях, в ущелинах скель - підійдуть, наприклад, викривлені вітрами маленькі деревця. Можна взяти відсталі у рості дерева з розплідників або спробувати виростити бонсаї з насіння. Рекомендуються такі листяні дерева, які виглядають привабливо навіть без листя. Це дуб, в'яз, береза, бук, граб, вільха, глід, верба. З хвойних найбільш підходять сосна, модрина, ялівець. Найлегше піддаються "вихованню" модрина, верба, береза, гірше - сосна та ялівець, мають довгі розгалужені корені. Рослину саджають в маленьку миску, висотою 5-6 см, і діаметром 10-12 см. На дно миски кладуть пластмасову решітку. Перед тим, як посадити деревце, потрiбно обрiзати коріння ножицями так, щоб вони розгалужувалися і стирчали в сторони (горизонтально). У якостi землi пiдiйде суміш гумусного садового грунту,торфу і піску. Після того,як бонсай буде посаджено, землю потрiбно добре утрамбувати і як слiд полити. Деревце виносять в сад або на балкон, але тільки не на сонце.
Перед вами стоїть одне, дуже важливе завдання- ви повиннi примусити деревце повільно зростати. iснує чи мало способiв пригальмувати зростання: додавати добриво мінімальними дозами,часто обрізати корені і молодi пагони, але перш за все це штучна зупинка або ослаблення потоку соків в рослині. Це можна зробити,якщо наносити горизонтальнi порізи на стовбур, і стисняти його дротом.
Отже, обрізка коренів і переміщення в плошку вже загальмували зростання дерева, але бонсаї повинні не тільки залишатися маленькими, поступово їм необхідно надати живописну форму, властиву дорослим деревам.Викривлення гілок і обрізання проводиться саме з цією метою. Можна починати ці операції, коли рослина добре вкорениться в плошці, краще робити це влітку, коли гілки більш гнучкі. Дуже обережно закручуйте і згинайте гілки і стовбур. Щоб утримати їх в бажаному положенні, обмотайте деревце мідним дротом, кінці її прикріпіть до кілочків, забитим у землю. Для більшої стійкості деревця дріт можна прикріпити до грат на дні миски. Місця перегину обмотайте луб'яним (мочальним) джгутом, щоб гілка або кора не тріснули. Не менш важлива обрізка гілок. Видаляючи ділянку гілки, ви звільняєте енергію росту пагона або бруньки, розташованої нижче. Якщо ви забажаєте,наприклад, щоб гілка росла влiво, знайдiть нирку, що стирчить влiво, і обріжте гілку якомога ближче до цієї нирки, не залишаючи над нею сучка, який все одно відімре і стане місцем проникнення збудників якоїсь хвороби. Зрозумівши природні тенденції розвитку деревця, ви скоро будете бачити, які пагони треба вкоротити або видалити зовсім. При обрізанні хвойних порід будьте особливо обережні, так як пошкоджені гілки жовтіють.
У обрізаного деревця вся енергія росту концентрується на гілках і пагонах, що залишилися. Стовбур і гілки стають дедалі потужнішими. Злегка надрізавши кору в декількох місцях гострим ножем, ви досягнете додаткового старіння стовбура.
Деревцю необхідний постійний догляд. Коли коріння розростуться і утворять суцільний клубок, його час пересаджувати. Найкраще це робити навесні. Вийміть бонсаї з миски, пiдрiжте коріння і посадіть знову в ту саму миску, але в свіжу землю. Після кожної пересадки добре ущільнюйте землю, щоб між країнами не залишалося повітряних порожнеч. Зверху грунт можна прикрасити камінням або укрити всю поверхню мохом.
У весняно-літній сезон підгодовуйте бонсаї через двотижневі інтервали рідким коров'яком: настій коров'ячого гною зливають і розбавляють в 10 разів водою. Настій пташиного посліду розбавляють в 25 разів водою. За 2 години перед внесенням добрив рослини поливають чистою водою.
Не забувайте обрізати зайві нирки. У теплу пору року тримаєте рослину в півтіні, щодня добре поливайте.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.