Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Історична сенсація в Києві! У столичному музеї кілька днів тому було презентовано те, що впіймав звичайний рибалка на Дніпрі, біля Хортиці. Це не лящ, не сом, а меч. Учені запевняють - він належав самому князеві київському - Святославові.
Історики називають його зіркою десятиліття. А може і століття. Нічого ціннішого в Україні вже давно не знаходили. В Національному музеї історії презентують відреставрований княжий меч десятого сторіччя. З легендарною історією. В прекрасному стані.
Віктор Голуб, реставратор:
Він пролежав на дні у мулі. Без доступу кисню. Тому меч мав тонкі кірки корозії.
Наукова сенсація сталася рік тому. Звичайний запорізький рибалка закинув спінінга, неподалік пам'ятника князеві Святославові. Його поставили, бо за переказами князя вбили половці поблизу Хортиці тисячу років тому.
Сергій П`Янков, рибалка:
Крючок вонзился в ржавчину, на миллиметре держался. Но этого хватило, чтоб поднять меч. Видимо, его время настало, объявится людям.
В той день рибалка наловив на 10 тисяч доларів. Саме стільки заплатили меценати, щоб меча віддали до музею Хортиці. До Запоріжжя поїхали археологи та історики зі всієї країни. Подивитися на меч Святослава.
Рік реставрації і першу гіпотезу підтвердили. Руків'я інкрустовано міддю, мосяжем та сріблом. Робота ювелірна, надтонка, мала забрати довгі місяці.
Андрій Авдєєнко, академік НАН України:
Простой человек себе позволяет сегодня телефон за 100 долларов. А богатый за 50 тысяч долларов. Так и тогда.
З заліза зняли шар іржі, реставратори побачили напис - латинкою. Напис «Ульфберг» - це майстерні, які були у Верхів'ях Рейна. І дуже славились.
Реставратор каже - це не перші варязькі мечи, знайдені біля Хортиці. 80 років тому, при будівництві Дніпрогес знайшли ще 5. Вони простіші за княжий. Історики згадують літопис, Святослав повертався від греків, яких переміг і взяв данину, не золотом а зброєю. Найкоштовніший меч пішов князю. З ним в руках він і помер - меч знайшли без піхов.
Андрій Авдєєнко, академік НАН України:
Мы его обязаны перевести в статус национальной святыни. В Польше на мече-кладенце, который на 350 лет моложе, принимают присягу.
Історики наголошують - княжий меч на триста років старшій, ніж славетна російська княжа реліквія Шапка Мономаха. А ще кажуть, символічно що реліквія піднялась з ріки вже в незалежній Україні. Бо Святослава мають за збирача українських земель. Що пройшов з мечем від Кавказу до Болгарії. Попереджаючи ворогів - іду на Ви.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.