Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Білоруси покладають відповідальність за кризу в економіці на президента Аляксандра Лукашенка та його уряд. Про це свідчать результати соціологічного дослідження оприлюднені Незалежним інститутом соціально-економічних і політичних досліджень (НСЕПІ).На думку 41% опитаних білорусів, головним винуватцем нинішньої кризи є президент, 39,1% респондентів покладають відповідальність на уряд, 11,5% - на опозицію, 10,9% - на Європу, 7,5% - на Росію.
Білоруські соціологи зазначають, що незгода і незадоволеність білорусів політикою влади поступово «концентрується» на її головному натхненнику. Зокрема, половина опитаних вважають, що концентрація влади в руках президента Лукашенки «не дає країні нічого хорошого», і лише третина респондентів сприймають це позитивно.
Особистий рейтинг Лукашенки фактично «завмер»: у грудні 2012 про свою довіру до нього заявили 39,1% респондентів, а 49,1% - про недовіру. При цьому голосувати за нього на нових президентських виборах готові 31,5%. Майже чверть (24,5%) опитаних вважають, що після звільнення Лукашенки з посади президента життя в Білорусі покращиться, а 25,9% респондентів чекають погіршення ситуації в країні.
«Очевидно, що перекладання відповідальності на «недбалих чиновників», яке президент майстерно використовує багато років, вже не дає колишнього ефекту», - зазначають соціологи.
Водночас, вони вважають, що такі результати соціологічного дослідження не дозволяють робити висновок про «наближення революції».
«Більшість білорусів до відкритого вираження свого незадоволенння не готова. Причому, як показує аналіз, зовсім не через «тотальний страх» і «всевладдя спецслужб!», - підкреслюється в соцдослідженні. Зокрема, 34,1% респондентів пов`язують свої надії на вихід Білорусі з кризи з президентом, 28,8% - з підприємцями, 24% - з Росією, 20,7% - із Заходом і 8,6% - з опозицією. При цьому 21,3% опитаних заявляють про свою опозиційність по відношенню до нинішньої влади, лише 20% респондентів довіряють опозиційним партіям (55,8% взагалі не довіряють опозиції).
Рейтинг опозиційних лідерів у Білорусі, як і раніше, залишається низьким - 4,8% у Андрєя Саннікова, 4,6% - у Владзіміра Нєкляєва, 1,1% - у Мікалая Статкєвіча і 0,9% - у Анатолія Лєбєдька. На думку 35% опитаних, опозиція повинна «запропонувати діалог уряду», а 33,4% респондентів вважають, що опозиція повинна добиватися відставки президента. Лише 3,1% опитаних настроєні радикально і закликають опозицію «організувати збройне повстання або революцію». Джерело: УНІАН
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.