Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Люча – одне з найбільших і наймальовничіших сіл Гуцульщини, яке знаходиться в Косівському районі Івано-Франківської області. Має гарне і вигідне розташування серед Карпатських гір на північно-східному вигіні карпатської дуги, за 21 км. від районного центру м.Косова.
Бойківщина - історико-етнографічна область на північних і південних схилах Карпат від річок Лімниця і Тересва на сході до річок Уж і Сян на заході, охоплює гірські райони Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Походить від назва населення області - бойків.
Через Бойківщину здавна проходив головний торговельний і військовий шлях з України в Угорщину й Західну Європу. Найбільші міста і поселення - Турка, Сколе, Бориня, Волове, Старий Самбір, Самбір, Бори-слав, Дрогобич, Долина, Калуш та ін. У 1772-1918 pp. Бойківщина перебувала у складі Австрійської імперії, Австро-Угорщини, у 1919— 1939 pp. - Польщі. Після приєднання у 1939 р. Західної України до УРСР та у 1945 р. Закарпаття до УРСР Бойківщина входить до складу Української держави.
Покуття — давня назва одного з історико-географічних районів України. Зустрічається вже в джерелах XVI ст. як визначення адміністративно-територіальної одиниці. На карті України Гійома Боплана з 1650 р. цю територію позначено як «частину України, яку народ називає Покуттям». Найбільш вірогідне походження назви — від слова «кут». Так іменувалися землі в кутах, утворюваних крутими згинами рік (у даному разі Дністра, Прута і Черемоша з їх притоками).
Коломи́я (нім. Kolomea) — центр Коломийського району Івано-Франківської області, адміністративний центр Коломийської районної ради, місто обласного підпорядкування, розташоване на річці Прут.
А про походження самого слова "Коломия" існує не одна версія.
Виповнилося півстоліття з часу перейменування теперішнього Івано-Франківська. Зі своїх 350 років нинішню назву «столиця Прикарпаття» носить лише останні п’ятдесят. До того часу це місто знали як Станіслав, Станіславів та Івано-Франківськ.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.