Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Свалява - районний центр Закарпатської області, що розміщений відразу за Полонинським хребтом Українських Карпат в долині річки Латориця де в неї впадає Свалявка. Містечко, яке нараховує 18.3 тисячі чоловік, розташоване у центральній частині Закарпаття.
Перша письмо згадка «Szolоa» знайдена в угорських хроніках за 1236 рік. Тоді вона належала такому собі феодалу Бет-Бетке й входило до земель підвладних угорській короні.
Невелике село Білин розміщене по обох берегах Чорної Тиси, за 9 км від Рахова. Засноване у ХVІІ-ХVІІІ ст. Давні перекази говорять, що на території села в той час поселився пастух на прізвище Білин. Власне, від його прізвища і походить назва села.
Закарпаття (Закарпатська Русь, Закарпатська Україна, Карпатська Рутенія) — історико-географічний край на південному заході України, у Центральній Європі, обіймає південне узбіччя Карпат та прилеглу до них частину низовини, положені в басейні р. Тиси. Приблизно збігається з територією сучасної Закарпатської області.
Ле́мківщина, також Лемкови́на (лем. Лемковина, польсь. Łemkowszczyzna) — українська етнічна територія, на якій здавна проживала етнографічна група українців — лемки. Розташована в Карпатах (по обох схилах Бескидів) між річками Сяном і Попрадом (у межах сучасної Польщі) та на північний захід від річки Уж (у Закарпатті) до річки Попрад у Словаччині. Загальна площа бл. 3,500 км².
Гуцульщина - історико-географічна область України, заселена українськими верховинцями - гуцулами, що охоплює гірські райони Івано-Франківської й Чернівецької областей та Рахівський район Закарпатської області. Гуцульщина до 1770 р. входила до складу Туреччини, Молдавії, Польщі, Угорщини; згодом до Австро-Угорщини; у 1920-1939 pp. до Румунії, Польщі й Чехословаччини. Незважаючи на штучне адміністративне управління гуцули віками створювали особливий уклад життя в гірських умовах, побут, волоське пастуше право, полонинське тваринництво, спільну матеріальну й духовну культуру, своєрідну гуцульську говірку.
Перші історичні відомості про Гуцульщину з'явилися в польських джерелах XIV - початку XV ст. Історичні дані про населення скупі, очевидно, на Гуцульщині довго не було панщини, тільки оплата грішми й натурою для відкупу від сусідніх володарів. У середині XVII-XVIII ст. у всій Гуцульщині діяли ватаги опришків. Гуцули підтримували Відродження українських національних традицій на західноукраїнських землях, на їхній території відбувалися бої Українських січових стрільців у 1914-1915 pp., вони брали активну участь у визвольних змаганнях 1918- 1920 рр.
У́жгород (угор. Ungvár, пол. Użhorod, рос. Ужгород, нім. Ungwar, їдиш אונגוואר, англ. Uzhhorod) — місто на ріці Уж, адміністративний центр Закарпатської області та Ужгородського району.
Як вважає більшість вчених-дослідників, річка Уж (до речі на території Словаччини, через яку вона протікає, річка носить назву - Уг) не має ніякого відношення до однойменної змії. Назва річки походить від слова «вузький» (з болгарської - вузький), мається на увазі вузька долина річки.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.