Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Місто Мукачеве засноване у ІХ ст. як фортеця та поселення білих хорватів. Зараз друге за величиною місто в Закарпатській області. Мукачеве стоїть на річці Латориця і славиться своїм Мукачівським замком, також відомим як Замок Паланок. Доля замку дуже не проста. Його історія сповнена міжусобиць та нападів. Мукачеве не мало одного правителя. Замок переходив з рук у руки впродовж багатьох століть. Він входив до складу Київської Русі, належав галицькому князю Леву, угорському та подільському, трансільванському князям, був окупований Чехословаччиною, Угорщиною, Радянським союзом.
Історія походження Мукачева повита таємницями та легендами.
Легенда говорить… Колись дуже давно, в часи, про які вже втратилася згадка, коло виходу з-поміж гір на широку рівнину Дунайської долини швидкоплинної річки Латориці, де лежить місто Мукачеве, оселився зі своїм військом чужоземний князь. Він підкорив усіх жителів околиці Мукачева й наказав їм будувати для нього замок-фортецю, бо йому ніде було жити.
А князь цей був жорстокий. Він задумав збудувати замок, який стояв би на високій горі серед рівнини і був би з усіх боків неприступним. А такої гори поблизу не було. І ось він наказав своїм підвладним насипати на рівнині гору.
Тисячі волів, запряжені шістьма волами, тисячу днів возили землю й насипали гору, аж поки вона не досягла потрібної мкнязеві висоти. А потім збудували н аній замок – міцну, неприступну фортецю. Все це коштувало людям багато сліз, кривавого поту, тяжких страждань і мук. Через це і назвали люди місто Мукачевом.
Крім замку, визначною архітектурною пам'яткою є готична каплиця св.Мартіна, барочний арсенал, палац Ракоци, міська ратуша, ратушевий годинник із сталі та бронзи був колись одним з найкращих годинників Європи і працює дотепер.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.