Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Походження назви села Хотянівка Вишгородського району
Сподобався матеріал? Поділитись з друзями:
Хотянівка — село у Вишгородському районі Київської області. Розташоване село біля річки Десна. Село відоме народними промислами, пов'язаними з лозоплетінням - і досі більшість виробів з лози (кошики, меблі, крісла-качалки, тини) виготовляюсься хотянівськими майстрами.
Історики стверджують, що там, де тепер стоїть с. Хотянівка, було давньоруське м. Хотин. Це підтверджується залишками городища, виявленого над струмком Липівкою, а також в урочищі Кут.
Основним ремеслом перших поселенців цієї місцевості було гончарство, тому вони намагались оселятися поблизу води. Таке місце було знайдено в лузі біля озера Підхатнього. Неподалік р. Десна, в Межигір'ї були поклади глини. Та повінь кожну весну наповнювала озеро Підхатнє і затоплювала поселення. Тоді громада вирішила переселитись на пагорби, тобто в місцевість, на якій согодні розташоване с. Хотянівка.
А походження назви села тут пояснюється тим, що переселенців звали "люди з Підхатнього", а пізніше вже просто "хотянівці". Про походження назви у народі існує декілька легенд.
Човном по р. Десна пливли чоловік та жінка і шукали пристанища. Та марно, адже навкруги були лише вода та ліси. Ось раптом вони помітили невеликий "шматочок" підходящої суші. Вони вийшли, оглянули пагорб і сказали: "Хоть нивка невеличка, але жити можна". Так і виникла назва Хотянівка від слів "Хоть" та "Нивка". У іншій легенді говориться, що в сімї перших поселенців народилося дві доньки. Батьки вигадали їм імена - Хотя та Нівка. Від імен дівчаток виникла і назва - Хотянівка.
За іншою легендою назва походить від риболова Хотина, який оселився на березі річки Десна. Поряд з Хотянівкою понад берегом Десни був шлях, яким люди везли у Київ продавати дрова, різні вироби. Часто проїжджі ночували в "підхатніх" (так називали жителів села).
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.