15 липня 1015 р. у Берестові під Києвом після тривалої і тяжкої хвороби помер Володимир Великий, залишивши цілий полк спадкоємців: Святополка, Ізяслава, Мстислава, Ярослава, Всеволода, В’ячеслава, Станіслава, Бориса, Гліба, Святослава і Судислава. Було ще багато дочок від багатьох жінок Володимира, адже язичницький період його життя не заперечував багатоженства.
У день смерті Володимира в Києві випадково перебував Святополк, син грекині - вдови Ярополка Святославовича, зять польського короля Болеслава Хороброго. І сам Володимир, і київські бояри Святополка не любили, тому він, аби здобути їхню прихильність і захопити київський престол, почав роздавати боярам батьківське добро. Коли й це не допомогло, вдався до братовбивств, за що нарекли його Окаянним. Першою жертвою став Борис, що його Володимир любив найбільше і тому тримав біля себе як начальника воєнної дружини. Другою - муромський князь Гліб, зарізаний найманцями Святополка Горясіром і Торчиним. Канонізовані церквою Борис та Гліб стали першими святими християнської України.
Противників залишалося ще багато, але найнебезпечнішим Святополк вважав Святослава, який князював у Турові - столиці Древлянського князівства. Довідавшись від Предслави, сестри по матері, про вбивство Бориса та Гліба, Святослав утікає до Угорщини (був одружений з угорською принцесою - дочкою принца Гейзи). Шлях втечі пролягав через Карпати.
Карпатський етап драми (1015р.) описаний літописцем Нестором. На довгій луці, яка зараз носить назву Святослав’є, наздоганяють святославців святополківці. Починається страшна січа. Лука багряніє, але не від червоних маків, а від рясно пролитої крові. За наказом Святополка Святославу сколюють голову.
Згідно з легендою, це й дало назву місту - Сколе.
Розкопки могили Святослава, що міститься поруч із залізницею - між станціями Сколе та Гребенів, підтвердили і літопис Нестора, і легенди.
Є ще декілька версій походження назви.
Під час нападу Святополк вигукував: "Сколіть їх всіх!”. Так утворилася назва "Сколе”.
За іншими твердженнями назва походить від слова "скеля”, оскільки долина, у якій розташоване місто, оточена скелями. Версія є малоймовірною, адже скель у Cколівській улоговині немає.