Понеділок, 06.05.2024
Зернятко
привітання, прислів'я, приказки, міфи, легенди, афоризми, цитати . . .
Народна мудрість:
20. Ранні ластівки - щасливий рік.
смайлик6. Веселка вранці - на дощ.
-->
Меню сайту
Категорії розділу
Івано-Франківська обл [7]
Вінницька обл [4]
Волинська обл [2]
Дніпропетровська обл [2]
Донецька обл [3]
Житомирська обл [1]
Закарпатська обл [16]
Запорізька обл [1]
Кіровоградська обл [1]
Київська обл [11]
Крим [1]
Луганська обл [2]
Львівська обл [11]
Миколаївська обл [1]
Одеська обл [3]
Полтавська обл [1]
Ровенська обл [1]
Сумська обл [2]
Тернопільська обл [8]
Харківська обл [2]
Херсонська обл [1]
Хмельницька обл [4]
Черкаська обл [4]
Чернівецька обл [5]
Чернігівська обл [2]
Реклама
Новини партнерів
svitua.org
Бесплатный Хостинг

написати лист адміну
Статистика


Яндекс.Метрика Индекс цитирования

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зареєстрованих на сайті:
Всього: 379
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
З них
Адміністраторів: 2
Модераторів: 1
Провірених: 6
Користувачів: 362
З них
Хлопців: 153
Дівчат: 226

Головна » Статті » Легенди назв України » Львівська обл

Походження назви міста Новояворівськ, Яворівського району Львівської обл.

Сподобався матеріал? Поділитись з друзями:

Реклама
Новояворівськ, місто в Яворівському районі Львівській області, розташований на висоті 300 м над рівнем моря на межі Розточчя і Надсянської низовини у мальовничій місцевості у верхів'ях річки Шкло.

Історія Новояворівська нерозривно пов'язана із заснуванням виробничого об'єднання «Сірка». У 1960 роках навколо пам’ятника, який у народі називають «Біля побитих», почало виникати нове місто, коли розпочалося будівництво гірнохімічного комбінату біля покладів сірки на захід від Яворова. 
Місто заснували, бо почали експлуатувати родовища сірки, тут постав новий індустріальний центр із найбільшим у Європі хімічним комбінатом. 
Фото: І .Чорновола: Пам’ятник «Біля побитих» у Новояворівську

Вибір місця розміення міста здійснювався у відповідності з вибором ділянки для будівництва Гірнохімічного комбінату зі всім комплексом основних та супутніх промислових підприємств.
 
Будівельникам, а пізніше робітникам потрібно було десь жити. Так на відстані 5 км на південний схід від промислової зони сірчаного комбінату постало нове поселення. Спочатку воно називалося селище «Сєрний», пізніше селищем із назвою «Янтарне» (зараз так називається залізнична станція).

У червні 1969 р., коли селищу було присвоєно назву Новояворівське (від словосполучення "новий Яворів"), тут проживало 1019 осіб. З січня 1986 р. населений пункт отримав статус міста.

Упродовж 1990-х сіркова галузь занепала, проте Яворівська вільна економічна зона, яка існувала до 2005 р., відіграла певну роль у боротьбі з кризою 1990-х. Ба більше, після її ліквідації прийшли нові іноземні підприємці. І це не лише сусіди-поляки, а й данці, німці й інші, які мають у Новояворівську та Шклі невеликі підприємства. Тож Новояворівськ залишився центром промисловості Яворівського району.
 
"3" червня 2008 року постановою ВРУ №316-VI Новояворівське перейменовано на Новояворівськ

Під час проведення 2003 року досліджень, з метою укладання каталогу пам’яток Яворівського району, виявлено 284 пам’ятки. Найоригінальніша з них розміщена в самому центрі Новояворівська. Це — рештки пам’ятника воїнам польської армії, які полягли в бою з відділом УГА під час війни 1918—1919 рр. Тоді за участю уродженця с. Бердихів Федора Верещинського в околицях Старичів було розбито польський підрозділ. 1930 р. під час «пацифікації» Ф. Верещинського закатували жандарми в Прилбичах.

Новояворівськ має досить непогану інфраструктуру і вигідне розташування. Біля міста проходить автотраса державного значення Львів — Краковець (М-10), у майбутньому міжнародна траса Київ — Лісабон, що зараз будується. Економічну основу міста становлять майже 60 міських підприємств, які спеціалізуються на виробництві будівельних матеріалів, будівництві, пошитті та ремонті взуття, пошитті одягу, виробництві харчових продуктів, різних послугах населенню.

Герб Новояворівська являє собою три золоті рівнобедрені трикутники у два ряди. На золотій главі є три яворові листки в один ряд. Золоті трикутники сірки символізують сіркодобувні промисли, які стали основною причиною заснування міста Новояворівська.

Хоругва міста – це прямокутне полотнище, яке складається із двох горизонтальних смуг: 

верхньої жовтої та нижньої – синьої. Як зазначає автор, головне в цій символіці – срібна міська корона над щитом, яка вказує на статус міста.

Синя барва трактується як відповідник доброти і благородства. Золота – багатства та щедрості.  Затвердження символіки міста є вираженням його дальшого розвитку, логічною ланкою 

в процесі утвердження у статусі міста.

Проект символіки розроблений головою Українського геральдичного товариства Андрієм Гречилом у 1992 році. Зображення герба затверджене ухвалою Новояворівської міської ради у грудні 1992 року.

Монастир Свв. Петра і Павла
 
Реклама

Категорія: Львівська обл | Додав: zernyatko (09.04.2013)
Переглядів: 6055 | Теги: Походження, Яворівського, Новояворівськ, міста, обл., району, назви, Львівської | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

ComForm">
avatar
Профіль
Понеділок, 06.05.2024  16:47
no_avatar
Гость,
ми раді вас бачити.

Мій профільВи зайшли як: Гость
ГрупаГрупа: Незнайомець
ЖінкаЧоловікСтать:
Зареєстрований на сайтіНа сайті: днів
користувачТи користувач № 0
Особисті повідомленняОсобистих повідомлень:
Ваш IРВаш IР: 18.224.214.215
БраузерБраузер:

Додати:


Додати зображення Додати статтю Додати новину Інформація про додавання Вихід
© Зоряна Слава Україні! Героям Слава! 2024
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Вгору