Понеділок, 06.05.2024
Зернятко
привітання, прислів'я, приказки, міфи, легенди, афоризми, цитати . . .
Народна мудрість:
14. Ластівка в квітні день починає, а соловей кінчає.
смайлик29. Серпень збирає, а зима поїдає.
-->
Меню сайту
Категорії розділу
Івано-Франківська обл [7]
Вінницька обл [4]
Волинська обл [2]
Дніпропетровська обл [2]
Донецька обл [3]
Житомирська обл [1]
Закарпатська обл [16]
Запорізька обл [1]
Кіровоградська обл [1]
Київська обл [11]
Крим [1]
Луганська обл [2]
Львівська обл [11]
Миколаївська обл [1]
Одеська обл [3]
Полтавська обл [1]
Ровенська обл [1]
Сумська обл [2]
Тернопільська обл [8]
Харківська обл [2]
Херсонська обл [1]
Хмельницька обл [4]
Черкаська обл [4]
Чернівецька обл [5]
Чернігівська обл [2]
Реклама
Новини партнерів
svitua.org
Бесплатный Хостинг

написати лист адміну
Статистика


Яндекс.Метрика Индекс цитирования

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зареєстрованих на сайті:
Всього: 379
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
З них
Адміністраторів: 2
Модераторів: 1
Провірених: 6
Користувачів: 362
З них
Хлопців: 153
Дівчат: 226

Головна » Статті » Легенди назв України » Полтавська обл

Пам'ятки Полтави

Сподобався матеріал? Поділитись з друзями:

Реклама
Корпусний сад - одне з найулюбленіших місць відпочинку як гостей міста, так і самих полтавців. Закладка зеленої зони центрального парку почалася ще в другій половині 19-го сторіччя, звідки і почалася нова забудова Полтави. У той час це місце було у віданні Полтавського Кадетського корпусу, що і призвело до нинішньої назви парку - Корпусний сад.

У самому його центрі був споруджений монумент Слави на честь 100-річчя перемоги у Полтавській битві над шведами. Монумент був споруджений в 1805-1811 роках. Пам'ятник являє собою могутню колону тосканського ордера, яка стоїть на цегельному ступінчастому постаменті. В основу останнього вмонтовано 18 гармат-трофеїв. Колону прикрашає півсфера, на якій розташований позолочений орел з лавровим вінком у дзьобі і блискавками у кігтях.

Якщо вийти на вулицю Леніна, то по дорозі зустрінеться театр імені Гоголя, а також красива споруда Губернського земства з різними гербами повітових міст на його фасаді. Тепер же в цій будівлі знаходиться Краєзнавчий музей, в якому представлена ​​повна історія всього Полтавського краю.

Повернувши на вулицю Недільний спуск, можна вийти прямо до Соборної площі, на якій розташовується цілий комплекс пам'яток Полтави, відомий більше як Іванова гора. З 2005 року Соборну площу прикрашає відновлений Успенський собор. За ним - музей-садиба відомого українського письменника Івана Котляревського. Саме тут свого часу була створена прекрасна «Енеїда». В основний комплекс садиби-музею входять: криниця-журавель, сарай, комора, будинок письменника - класичне українське приміщення з вітальнею, спальнею, кухнею і світлицею.

Тут же, на Івановій горі в Полтаві, знаходяться пам'ятник полтавській галушці, так обожнюваний туристами, і біла ротонда. Звідси перед Вами відкриється неймовірний вид на нижнє місто, Хрестовоздвиженський монастир на сусідньому пагорбі і річку Ворсклу.

Хрестовоздвиженський храм розташований на пагорбі, тому його видно з різних точок Полтави. Хрестовоздвиженський монастир був заснований на честь розгрому поляків українськими військами, а його розквіт почався вже після перемоги російських над шведами. Монастир не один раз був зруйнований і спустошений. Проте свого часу він був центром освіти і культури на Лівобережжі, на протязі довгого часу мав статус чоловічого, але в підсумку став жіночим.

Одна з головних і найцікавіших визначних пам'яток Полтави розташовується в Київському районі біля передмістя Яківці. Саме там було створено український Національний заповідник «Поле Полтавської битви» в пам'ять про перемогу російських військ над шведами в 1709 році під Полтавою.

Заповідник «Поле Полтавської битви» вважається єдиним в Україні історичним заповідником, в якому повністю збереглися фрагменти фортифікаційних будівель початку 18-го сторіччя, історичний ландшафт, значне число об'єктів історичної цінності, а також незмінена територія поля Полтавської битви.

На території цього заповідника розміщений Музей історії Полтавської битви. У його дев'яти експозиційних залах погляду туристів представлені історичні безцінні реліквії: вогнепальна і холодна зброя, монети, медалі, живописні полотна, ікони, портрети, гравюри, обмундирування, бойові прапори, старовинні книги, грамоти, карти та інші історичні документи першої половини 18-го сторіччя.

По можливості неодмінно варто відвідати селище Диканька, розташований в 25 кілометрах від Полтави. Диканька - це колоритне українське село, яке в різні часи своєї природою зачаровувало Н.І. Глінку, Панаса Мирного, Г.Ф. Квітку-Основяненко, Н.В. Гоголя. Славу Диканьці принесла родина Кочубеїв, в маєтку яких розташовувався штаб Івана Мазепи перед Полтавською битвою. У багатому маєтку Кочубеїв можна також побачити і чотири гігантських Кочубеївських дуба, вік яких становить 600-800 років!

До архітектурних пам'яток Диканьки відносяться Миколаївська церква з мармуровими саркофагами та прекрасним різьбленим іконостасом, Троїцька церква, про яку писав Н.В. Гоголь (саме в ній коваль Вакула, по повісті, риса малював), а також Тріумфальна арка, встановлена ​​в 1812 році на честь перемоги у війні. Саме через неї в знамените маєток Кочубеїв заїжджав російський цар Олександр І..

Є також в Диканьці і чудовий історико-архітектурний комплекс під назвою «Вечори на хуторі Біля Диканьки», де у туристів є можливість зануритися в простій побут українського села, побачити українську піч, колодязь, шинок, кузню, хату заможного селянина.

Реклама



Джерело: http://helpintourism.com/
Категорія: Полтавська обл | Додав: meduza (20.11.2012)
Переглядів: 2262 | Теги: полтави, пам'ятки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

ComForm">
avatar
Профіль
Понеділок, 06.05.2024  21:34
no_avatar
Гость,
ми раді вас бачити.

Мій профільВи зайшли як: Гость
ГрупаГрупа: Незнайомець
ЖінкаЧоловікСтать:
Зареєстрований на сайтіНа сайті: днів
користувачТи користувач № 0
Особисті повідомленняОсобистих повідомлень:
Ваш IРВаш IР: 3.145.108.9
БраузерБраузер:

Додати:


Додати зображення Додати статтю Додати новину Інформація про додавання Вихід
© Зоряна Слава Україні! Героям Слава! 2024
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Вгору