Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Місто Харків засноване в середині XVII століття, але археологічні знахідки свідчать про те, що на цій території були поселення ще в епоху бронзи у ІІ тисячолітті до н.е. Знайдено сліди перебування тут скіфів (VI-III ст. до н.е.) і сарматів (ІІ-І ст. до н.е.); поселення Черняхівської культури (ІІ-VI ст.) Та слов'янське місто Донець, відомий і за літописами, і по "Слову о полку Ігоревім. Місто Донець зруйнували орди хана Батия в середині XIII століття. Однак у ХІІ-XVII столітті нинішня територія Харкова була частиною Дикого Поля, де панували половці, а потім татари.
Є кілька версій походження назви міста.
Одна з них – легенда про Харитона,
свою назву місто отримало за ім'ям багатого українця, якого звали Харитон, а в простолюдді Харько.
З топографічного опису Харківського намісництва 1785 року довідаємося, що на тім місці, де розташоване місто Харків, один із заможних малороссиян по ім’ю Харитін, а по просторечью Харько, завів собі хутір. Від імені Харько нібито одержали свою назву ріка й місто. Поступово по сусідству з Харитоном стали розселятися нові поселенці й Харків-Хутір перетворюється в Харків-Слободу, а потім Вхарьков-Город.
Ось ще одна схожа легенда:
Існує також версія, що ім’я Івана Каркача дало назву місту Харкову. И. Каркач – український козак, перший осадчий, тобто ватажок першої партії переселенців, які розташувалися на височині біля річок Харків і Лопань. Звук «ДО» у прізвищі Каркач міг поступово перейти у звук «X», і вона стала вимовлятися як Харкач. Засноване їм поселення згодом стає містом Харьковим.
Згідно з іншою версією, свою назву Харків отримав за назвою річки Харків, яка згадується в книзі 1627 року. Більшість же істориків уважають, що своя назва Харків одержала від назви ріки Харків, тому що її згадування зустрічається в письмових джерелах ще до виникнення поселень. Лінгвісти припускають, що слово Харків – це трансформоване «харкобе», що в перекладі з тюркської мови означає «мілководна річка».
Деякі історики пов'язують Харків з древнім поселенням половців Шарукань, яке знаходилося неподалік від того місця, де розташовується сучасний Харків.
У 1654 році на пагорбі біля злиття річок Харків і Лопань почалося будівництво потужної фортеці для захисту російських земель, і зокрема Москви, від набігів кримських татар. Фортеця була побудована українськими переселенцями, які, рятуючись від польської шляхти, осідали тут з дозволу московського царя. Фортеця, яка виникла на місці, де зливалися річки Лопань і Харків, мала 10 веж і довжину стін понад одного кілометра.
Однак за весь час існування фортеці не довелося пережити жодного штурму, жодної облоги.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.