Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Поділля (Подільська земля) - історико-географічна область України, що займає басейн межиріччя Південного Бугу і лівих приток Дністра, охоплює територію сучасних Вінницької, Хмельницької, Тернопільської та невеликі частини Івано-Франківської і Львівської областей. У Галицько-Волинському літописі ця територія відома під назвою «Пониззя». Вперше назва «Поділля» зустрічається у документах XIV ст. Історики й етнографи поділяють Поділля на Східне і Західне.
Для боротьби проти артилерії необхідна артилерія. Для боротьби проти воюючого націоналізму одних необхідний воюючий націоналізм інших...Юрко Тютюнник, 1921 - 1923.Волинь — це територія басейну верхів'я правих приток Прип'яті й середнього поріччя Західного Бугу, що охоплює південні райони теперішніх Волинської та Рівненської, південно-західні — Житомирської, північну смугу Хмельницької, Тернопільської та Львівської областей.
Станом на сьогодні майже все Полісся входить до складу України та Білорусі, а невеликі його частини перебувають у складі Польщі та Росії. Отже, усталеним та беззаперечним є поділ регіону Полісся за державними кордонами на українське Полісся та білоруське Полісся, а також на поліський регіон Польщі (Люблін) та Росії (Брянськ).
Українське Полісся — етнографічний регіон, що зі сходу на захід простягається через увесь північний край України і разом з суміжним білоруським, брянським у Росії та люблінським у Польщі Поліссям творить одну зі своєрідних географічних та історико-етнографічних територій слов'янського світу.
Слобідська Україна (Слобожанщина)- історична територія, що охоплює нинішні Харківську, Сумську та частину Донецької і Луганської областей України, Воронезької, Курської та Бєлгородської областей Росії.
Полтава - старовинне, насичене культурними та історичними пам'ятками, українське місто. За останніми дослідженнями археологів, вік міста був визначений в 1100 років. Пам'ятки Полтави досить різноманітні, що зробить Ваш відпочинок в Полтаві приємним і пізнавальним. Що подивитися в Полтаві? Почати огляд міста краще з його історичної частини, яка розташовується в самому його центрі. Там розміщений найбільший парк Полтави - Корпусний сад, що володіє круглою формою діаметром майже 350 метрів.
Найдавніші рукотворні Лаврські печери (Київ) відомі сьогодні всьому світу. Одеські катакомби, говорять туристи, не поступаються паризьким. А ось Миколаївські катакомби - відомі менше всіх. Приписують їх туркам, грекам, євреям, навіть готам, 3 століття н. е.. З'явилася версія, що саме готи пов'язували річку Південний Буг (Боуг), Гіпаніс, з підземним царством нібелунгів. Тільки в 20-ті, 60-ті, 90-ті роки були зроблені перші спроби досліджень пустот під Миколаєвом, складені перші карти і звіти загадкових підземних поверхів. Виявлені ходи від 3 до 30 метрів глибиною. Вони пронизують місто як дірки в Швейцарському сирі. Миколаївські підземелля мають як природний, так і штучний характер походження. Де - то кам'яну породу вимили потужні підземні струменя (місто стоїть на півострові, в оточенні двох річок), а десь під землею працював чоловік, добуваючи камінь так необхідний для будівництва міста.
Луганськ розташований в місці злиття ріки Лугань з річкою Ольховою. Відстань до Києва складає 811 км. Луганськ перейменовувався у Ворошиловград і двічі назад.
Чорний ліс на території Кіровоградської області згадується ще в хроніках 1500 року. 200 років тому це був величезний суцільний масив лісу. Сьогодні він перетворився на окремі ліси різної площі, серед яких найбільші — Чорний і Чутянський.
Саме ці зелені насадження викликали серйозну дискусію між науковцями та лісівниками регіону. Представники кафедри географії та геоекології КДПУ ім. Володимира Винниченка стверджують, що без статусу національного парку Чорний ліс втратить свої унікальні масиви та рідкісні рослини. Лісівники ж певні: створення парку не піде на користь ні лісу, ні людям.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.