Зареєстрованих на сайті: Всього: 379 Нових за місяць: 0 Нових за тиждень: 0 Нових вчора: 0 Нових сьогодні: 0 З них Адміністраторів: 2 Модераторів: 1 Провірених: 6 Користувачів: 362 З них Хлопців: 153 Дівчат: 226
Після Вишневецького у 1586 році на Хортиці будував козацькі укріплення гетьман Яків Шах. Пізніше, у 1594 році, коли із пропозиціями до козаків від австрійського імператора Рудольфа II пристати у війні з Туреччиною приїхав дипломат Еріх Лясота, він теж заночував на Січі. Гетьман Петро Сагайдачний у 1618-1620 роках не тільки стояв Кошем, а й споруджував у північній частині Хортиці козацькі укріплення наСовутиній скелі.
У́жгород (угор. Ungvár, пол. Użhorod, рос. Ужгород, нім. Ungwar, їдиш אונגוואר, англ. Uzhhorod) — місто на ріці Уж, адміністративний центр Закарпатської області та Ужгородського району.
Як вважає більшість вчених-дослідників, річка Уж (до речі на території Словаччини, через яку вона протікає, річка носить назву - Уг) не має ніякого відношення до однойменної змії. Назва річки походить від слова «вузький» (з болгарської - вузький), мається на увазі вузька долина річки.
Коломи́я (нім. Kolomea) — центр Коломийського району Івано-Франківської області, адміністративний центр Коломийської районної ради, місто обласного підпорядкування, розташоване на річці Прут.
А про походження самого слова "Коломия" існує не одна версія.
У 1653 роц Річ Посполитаі продовжує реакційну боротьбу проти українців. В березні 1653 року загони Богуна виступили проти армії Стефана Чарнецького , який, захопивши Липовець,Погребище та інші міста, рухався вглиб України. Маючи значно менші військові сили, вінницький полковник відступає углиб Брацлавщини підМонастирище . 21 березня поляки обложили місто і почали штурм, проте захопити його вони не спромоглися. На другий день Чернецький зробив відчайдушну спробу взяти його, але при цьому сам дістає тяжке поранення. Богун, скориставшись ситуацією, непомітно вивів частину козаків, з міста; половині наказав переодягнутися в татарський одяг і наступати, а сам з іншою половиною вдарив у тил ворога. Поляки, впевнені, що надійшло підкріплення, починали в паніці тікати. Про цю поразку один з літописців написав, що польське військо тут «велику шкоду і сором свій побачило і пізнало».
На березі річки Горинь розкинулось мальовниче селище Вишнівець з його прекрасними околицями. Назва селища, найвірогідніше, походить від розкішних вишневих садків.
Ви́шнівець (пол. Wiśniowiec), до 1939 року Ви́шневець — містечко (селище міського типу — смт.) Збаразького району Тернопільської область, на лівому березі Горині (правій притоці Прип'яті).
Вже багато років серед істориків, краєзнавців і просто серед людей, закоханих у історію рідного краю киплять пристрасті щодо визначення часу заснування міста і походження його назви.
На самому півдні Донбасу, у злиття двох невеликих степових річок Кальчика і Кальміуса, на березі Азовського моря стоить місто Маріуполь. Місто Маріуполь розташований на південно-сході України на березі Азовського моря.
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.